Archiwum 24 listopada 2022

Zajęcia w SCKM – grupa III

W każdą środę w bieżącym roku szkolnym nasza grupa uczestniczy w zajęciach  w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży.  W trakcie tych zajęć dzieci poprzez zabawę rozwijają swoje zdolności percepcyjne, ćwiczą koncentrację uwagi, koordynację, orientację przestrzenną, szybkość refleksu. Wykonują zadania z różnymi rekwizytami, tworzą opowieści ruchowe przy muzyce  rozwijając wyobraźnię. Niektóre ulubione zabawy często wybierane przez dzieci to Baśnioludek, Lew, Dyrygent. Przede wszystkim jednak uczą się współpracy, umiejętności otwarcia się na inne osoby i współdziałania ze sobą w grupie.

Wizyta w Muzeum Etnograficznym grupy III

W dniu 25 października dzieci wzięły udział w warsztatach w Muzeum Etnograficznym na temat „Domowe opowieści”. Wizyta w izbie krakowskiej pomogła dowiedzieć się czym przed stu laty zajmowali się mieszkańcy okolic Krakowa, jak wyglądało dawne życie, dom i sprzęty oraz zwyczaje. Przez chwilę dzieci przeniosły się w przeszłość poznając codzienne czynności podkrakowskiej rodziny. Swoje spostrzeżenia przekazały pod koniec zajęć w rysowanych  pastelami domkach.