Co słychać w grupie IV

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zwierzętach leśnych. Dzieci dowiedziały się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Określaliśmy, gdzie znajduje się jeż względem dyni, ćwicząc: nad, pod, obok, za. Dzieci ulozyly wyciete wczesniej puzzle jesienne, ułożyły je, przykleiły i pomalowały. Wspolnie rozwziazywalismy zagadki o leśnych zwierzętach. Dodawaliśmy i odejmowalismy na kostkach. Dzieci poznały nowe znaki “<“, “>”, “=”. Odbyły się również cotygodniowe zajęcia z rytmiki, podczas których dzieci śpiewały, tańczyły oraz poznały pierwszą zwrotkę nowej piosenki o jesieni. Na koniec tygodnia wykonaliśmy jesienne portrety z wykorzystaniem liści oraz świetnie bawiliśmy na przedszkolnym ogrodzie. W tym tygodniu grupa była też rozpoczęłą projekt “Szlachetnie i zdrowo z małpka Iwona”. Poznaliśmy główna bohaterke projektu, odgrywaliśmy scenki, które dotyczyczyly sposobów powitan i pozegnan, m.in z z osoba starsza, z kolegą czy mama lub tata.

Monika Bryk

Ewa Łabuś