“Majowa łąka” – zajęcia w grupie II

“Majowa łąka” to bardzo wdzięczny temat ubiegłotygodniowych zajęć, podczas których, dzieci z grupy drugiej utrwalały wiadomości na temat zwierząt i roślin łąkowych. Udało nam się poćwiczyć także umiejętności matematyczne takie jak:  przeliczanie  elementów (w zakresie dostępnym dla dzieci), stosowanie liczebników głównych i porządkowych, tworzenie zbiorów. Wiele radości przyniosła dzieciom zabawa plastyczno-matematyczna, utrwalająca położenie przedmiotów w przestrzeni (nad, pod, za, na prawo, na lewo…). Zadaniem dzieci było ułożenie i przyklejenie na kartce (według ścisłej instrukcji) elementów łąki . Stworzyliśmy też piękne malunki, prezentujące majową łąkę. Ponieważ pogoda nam sprzyjała, nie zabrakło również obserwacji przyrodniczych oraz wesołych zabaw w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Barbara Gąsiorowska