Początek marca w grupie III

Nowy miesiąc przyniósł grupie III zajęcia dydaktyczne związane z tematyką egzotycznych zwierząt. Dzieci oglądały zdjęcia i albumy przedstawiające zwierzęta, poznały ich zwyczaje, charakterystyczne cechy i ciekawostki. Przez cały tydzień wykorzystywaliśmy motyw zwierząt do przeróżnych ćwiczeń; w zabawach ruchowych i ruchowo-naśladowczych, w ćwiczeniach grafomotorycznych i manualnych.

Dzieci układały puzzle przedstawiające zebrę i lepiły z plasteliny wybrane przez siebie zwierzę, które najbardziej im się spodobało. Wykorzystując kolorowe patyczki dzieci wcielały się w postacie opiekunów zwierząt i karmiąc je przysmakami ćwiczyły umiejętności dodawania i odejmowania. Marzec to również święto wszystkich kobiet. Dzieci rozmawiały z nauczycielem o tym, kim są najważniejsze kobiety w ich życiu, a dla naszych malutkich kobiet chłopcy stworzyli niespodziankę- piękne tulipany, które dziewczynki zabrały do domu. Marzec przyniósł nam również upragnione słońce i czyste powietrze, dlatego kiedy tylko możemy wychodzimy spacery po okolicy, obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie i otoczeniu. W szatni na tablicy naszej grupy zawisły przepiękne bociany wykonane przez dzieci.
Ewa Pałasz, Aneta Święcińska