Poznajemy Polskę i Europę  –  grupa IV

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

Poznajemy Polskę i Europę  –  grupa IV

„Jestem Polakiem i Europejczykiem” –  to temat ostatniego kwietniowego tygodnia, w którym dzieci wypowiadały się na temat swojego kraju: nazwy, obowiązującego języka, mieszkającego w nim narodu (Polska, język polski, Polacy). Wyjaśniały zwroty: Jesteśmy Polakami. Mieszkamy w Polsce. Mówimy po polsku. Słuchały legendy Mariana Orłonia O Lechu i białym orle i utrwalały znajomość symboli narodowych. Rozmawiały także na temat przynależności Polski do Unii Europejskiej i poznawały nazwy państw należących do UE oraz oglądały flagi wybranych państw europejskich.

Opowiadanie Wandy Chotomskiej Legenda o Warsie i Sawie wprowadziło dzieci do poznawania herbu Warszawy, nazwy miasta, jej pochodzenia oraz wybranych zabytków. Treść legendy została pięknie zilustrowana rysunkami.

Ostatnia już poznana w grupie IV litera to h, której towarzyszyły ćwiczenia słuchowe i graficzne, jak również czytanie prostych wyrazów lub mniej prostych, w zależności od możliwości indywidualnych dzieci.

Podczas spaceru  bulwarami wiślanymi, tuż obok przedszkola dzieci spotkały małego jeża i mogły obserwować zwierzątko z bliska.

Agata Adamska