Przedświąteczny tydzień i wigilia w grupie II

Miniony tydzień w grupie II był bardzo pracowity, czuć już było, że wielkimi krokami zbliżają się święta. W naszym kąciku przyrody już zagościła zima, pojawiła się choinka i szopka. Rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. Wykonywaliśmy prace plastyczne związane ze świętami – malowaliśmy choinkę widelcem, przyklejaliśmy na nią ozdoby, ozdabialiśmy bombki, wykonaliśmy również kartki świąteczne. Wykonywaliśmy też zadania związane ze zbliżającymi się świętami. A na koniec tygodnia w piątek, w czasie obiadu, mieliśmy grupową wigilię. Były życzenia, kolędy, barszczyk oraz rybka z surówką. Dzieciom bardzo smakowały potrawy wigilijne przygotowane przez nasze Panie Kucharki. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie uroczyste chwile, nie tylko utrwalają u dzieci znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, ale przede wszystkim, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje i więzi wśród całej grupy przedszkolnej.

Monika Chłapek