Wigilijny tydzień w grupie III

W minionym tygodniu wiele się działo w grupie III. Niewątpliwie największym wydarzeniem ostatnich dni była grupowa Wigilia. Dzieci przez cały tydzień uczyły się kolęd, poznawały tradycje świąteczne i potrawy znajdujące się na świątecznych stołach- jak się okazało, nie w każdym domu są one identyczne. Pobudzaliśmy swoją wyobraźnię szukając w odbiciu naszych stóp reniferów, ćwiczyliśmy pisanie i określanie głosek w wyrazach wykorzystując te, kojarzą nam się ze świętami.  Tworzyliśmy trójwymiarowe choinki, które zdobią teraz naszą salę. Wykorzystaliśmy też jednorazowe rękawiczki, których w obecnym czasie mamy pod dostatkiem i świetnie się przy tym bawiliśmy- dzieci losowały kartonik, wybierając w ten sposób wzór, który następnie odtwarzały przy użyciu kolorowych pomponików. Pomimo braku śniegu, rozmawialiśmy o zimowych sportach i sporo czasu spędziliśmy na zabawach ruchowo-naśladowczych o tej właśnie tematyce. Dzieci wykonały kartki świąteczne według własnego pomysłu i same stworzyły życzenia, które  nauczyciel w ich imieniu wpisał do środka. Kartki zostały zapakowane jako jeden wspólny prezent i trafiły do Pani Dyrektor, która odwiedziła nas podczas Wigilii i również wręczyła nam słodkie co nieco 🙂 Wigilia była przepiękna, radosna, pełna ciepła i życzeń od serca.

Raz jeszcze bardzo dziękuję rodzicom, którzy zaangażowali się we współpracę przy organizacji naszego święta 🙂
Ewa Pałasz