Wspólne zajęcia grupy IV i III

W ostatnim tygodniu listopada grupy III i IV uczestniczyły wspólnie w zajęciach i zabawach, w których poznawały  wygląd i nazwy urządzeń elektrycznych, określały ich przeznaczenie, wskazywały do czego jest potrzebny prąd  i jakie ma znaczenie  energia elektryczna w gospodarstwie domowym.

Dzieci poznawały zasady bezpieczeństwa związane z  korzystaniem z urządzeń elektrycznych,

odkrywały złe i dobre przewodniki ciepła za pomocą doświadczeń z ciepłą wodą i z zimną wodą: Co dzieje się z przedmiotami drewnianymi, metalowymi, szklanymi i z tworzywa sztucznego zanurzonymi w ciepłej wodzie i w zimnej wodzie?

Kolejna poznana  litera:  L: mała i wielka, drukowana (5-latki) i pisana (6-latki).

W zakresie rozwoju kompetencji matematycznych  dzieci porównywały liczebności zbiorów, stosowały określenia: mniej/więcej/tyle samo (5-latki), poznały znaki: >, <, = (6-latki).

Praca plastyczna tego tygodnia to  Dmuchane obrazki  wykonane z wykorzystanie kolorowych tuszy. Oczywiście nie jedyna, gdyż wiele jeszcze wspaniałych dzieł powstało z inwencji małych twórców.

Agata Adamska