Wydarzenia wrześniowe w III grupie

W drugiej połowie września obchodziliśmy  w naszej grupie szczególne dni:  Dzień Przedszkolaka, Pierwszy Dzień Jesieni, Dzień Chłopaka. Były one okazją do wielu wspólnych zabaw o charakterze kooperacyjnym, rozwijających umiejętność współdziałania, ale także w wesołej, wyzwalającej pozytywne emocje atmosferze, stymulujących różne funkcje percepcyjne i motoryczne.

Pierwszy Dzień Jesieni rozpoczęliśmy od poszukiwania jej oznak w naszym ogrodzie, korzystając z pogodnej aury. Tworząc jesienne drzewo, dzieci odzwierciedlały swoje spostrzeżenia barw liści.   Samodzielnie wykonały jesienne domino, które można było później układać w różny sposób. Przy każdej okazji tworzą mnóstwo rysunków, kolorowanek ulubionych bohaterów, obrazów rysowanych kredkami czy też kredami na płytach tarasu.