Archiwum 13 września 2024

Ach, cóż to był za dyżur wakacyjny- powróćmy w ten niezwykły czas!

W ramach wakacyjnego dyżuru w naszym niezwykłym Kubusiowym Przedszkolu odbyły się różnorodne, tematyczne dni, które dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i radości. Każdego dnia skupialiśmy się na innym motywie, co pozwoliło dzieciom nie tylko dobrze się bawić, ale również zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Wszystkie dni tematyczne takie jak: Dzień Kota, Dzień owoców, Dzień zabaw dzieci z różnych stron świata na zakończenie piracka zabawa pożegnalna  były doskonałą okazją do wspólnej zabawy, nauki i integracji. Ten niezwykły czas dostarczył naszym Milusińskim wiele pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.

Wrześniowy tydzień Króliczków

To był naprawdę wyjątkowy tydzień dla grupy Króliczków. Każdego dnia skupialiśmy się na doskonaleniu znajomości kodeksu grupowego, co pomogło nam lepiej rozumieć zasady współpracy i wzajemnego szacunku. Rozmawialiśmy o znaczeniu używania zwrotów grzecznościowych i staraliśmy się je stosować w codziennych sytuacjach, co przyczyniło się do miłej atmosfery w grupie. W czwartek mieliśmy niezwykle interesujące zajęcia logopedyczne z Panią Asią, które pomogły nam poprawić wymowę i rozwijać umiejętności komunikacyjne. We wtorek odwiedziła nas Pani Ola, przedszkolna psycholożka, która wspierała nas w pracy grupowej. Wykonaliśmy wspólnie piękną pracę plastyczną, która przedstawiała wszystkich członków naszej grupy jako króliczki.W środę, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na długi spacer, ciesząc się świeżym powietrzem i przyrodą. Cały tydzień obfitował w śpiew, taniec i zabawę, dzięki czemu każdy dzień był pełen radości i uśmiechów.
       Wychowawczynie gr. II – Nicol Wicińska, Katarzyna Kubik

Tygryski poznają przepisy ruchu drogowego

Mijający tydzień upłynął Tygryskom w temacie bezpieczeństwa na drodze. Dzieci poznawały i utrwalały podstawowe wiadomości dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy. Poznały wierszyk o światłach drogowych. Grupa wybrała się również na Rondo Grunwaldzkie, w celu obserwacji ruchu kołowego oraz pieszego. Podczas spaceru dzieci wykazały się znajomością wybranych znaków drogowych. Wiemy jak być bezpiecznym na ulicy.
    Nauczycielki gr III- Alicja Wąś, Marta Kamińska

Maleństwa znają już kodeks przedszkolaka

W tym tygodniu w grupie Maleństw rozmawialiśmy o naszej grupie tj. o nas, o zabawkach znajdujących się w naszej sali, o wspólnej zabawie, o dzieleniu się zabawkami. Wiemy jak zachowywać się w toalecie, podczas posiłku, na spacerze czy w ogrodzie przedszkolnym. Wszystkie te zasady zebraliśmy razem, i w ten sposób stworzyliśmy grupowy kodeks, w którym zawarte są zasady obowiązujące w naszej grupie.  Powiesiliśmy je w sali na widocznym miejscu. Teraz już wszystkie dzieci doskonale wiedzą, jak należy zachowywać się w grupie. Poznaliśmy również znaczek naszej grupy, jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu czyli Maleństwami – nasz symbol to Maleństwo- znana wszystkim postać ze Stulilowego Lasu.  Małego kangurka  kolorowaliśmy kredkami. Codziennie również wychodziliśmy do ogrodu bawiąc się na zjeżdżalni,  huśtawkach, a najbardziej podobała nam się jazda naszymi autkami – biedronkami.
Monika Chłapek – wychowawczyni gr. I

Sówki witają nowy rok przedszkolny

Sówki rozpoczęły kolejny rok wielkiej przygody, jaką jest przedszkole.Będzie to rok pełen wrażeń, zabawy ale i też ciekawej pracy. Miniony tydzień upłynął przedszkolakom na wesołych zabawach muzycznych, ruchowych i integracyjnych opartych na szacunku i akceptacji. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły zasady bezpiecznej zabawy w grupie pamiętając o wzajemnej pomocy. Sówki były na spacerze poszukując pierwszych oznak jesieni. I udało się! Przedszkolaki zbierały liście, które następnie wykorzystały do pracy plastycznej – sówka. Korzystaliśmy też z dobrej pogody i wychodziliśmy do ogrodu przedszkolnego.
        Wychowawczynie grupy IV – Dorota Trybuła i Joanna Rebes

kreatywność, magię dzieciństwa, rozwinięcie skrzydeł.