Akcje

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka.

Mistrzowie segregacji – II edycja

W roku szkolnym 2021/2022 cała społeczność przedszkolna bierze udział

w  ogólnopolskich programach:

i akcjach:

Otrzymane certyfikaty w roku szkolnym 2020/2021

Przedszkolne i ogólnopolskie akcje 2020/2021

Na zaproszenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego  im. św. Ludwika w Krakowie, dzieci z grupy 3 i 4 wraz z Paniami wychowawczyniami

przystąpiły do projektu  „Zdrowie wg Doktora Ludwiczka”.

W projekcie zaplanowano:

1.Pogadankę i prezentację multimedialną pt. Co jest ważne dla zdrowia?

2. Pomiary wagi, wzrostu i badanie  w kierunku płaskostopia. Wyniki pomiarów zostaną przekazane rodzicom.

3 Prezentacja mniej znanych urządzeń medycznych, z którymi dzieci mogą się spotkać w szpitalu czy przychodni: gastrolizer (urządzenie do pomiaru flory bakteryjnej jelit), analizator składu ciała, podoskop (urządzenie do badania płaskostopia).

4. Zajęcia odbędą się w sali konferencyjnej szpitala, dzieci nie będą miały żadnego kontaktu z chorymi ani nie będą przebywały w miejscach leczenia dzieci.

5. Całość poprowadzi doświadczona w działaniach edukacyjnych pielęgniarka z pomocą przeszkolonej wolontariuszki.

Akcja MEN „Razem na Święta” udział gr. III

Celem przedsięwzięcia  była pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

rada-dzielnicy i

error: Content is protected !!