Akcje

Z dumą informujemy, że nasze przedszkole otrzymało dyplom UNICEF za zorganizowanie obchodów „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF”.  W naszym przedszkolu prawa dziecka są dla nas bardzo ważne.

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale przede wszystkim działają aktywnie na polu promocji i realizacji praw dziecka.

Mistrzowie segregacji – II edycja

W roku szkolnym 2021/2022 cała społeczność przedszkolna bierze udział

w  ogólnopolskich programach:

i akcjach:

Otrzymane certyfikaty w roku szkolnym 2020/2021

Przedszkolne i ogólnopolskie akcje 2020/2021

Na zaproszenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego  im. św. Ludwika w Krakowie, dzieci z grupy 3 i 4 wraz z Paniami wychowawczyniami

przystąpiły do projektu  „Zdrowie wg Doktora Ludwiczka”.

W projekcie zaplanowano:

1.Pogadankę i prezentację multimedialną pt. Co jest ważne dla zdrowia?

2. Pomiary wagi, wzrostu i badanie  w kierunku płaskostopia. Wyniki pomiarów zostaną przekazane rodzicom.

3 Prezentacja mniej znanych urządzeń medycznych, z którymi dzieci mogą się spotkać w szpitalu czy przychodni: gastrolizer (urządzenie do pomiaru flory bakteryjnej jelit), analizator składu ciała, podoskop (urządzenie do badania płaskostopia).

4. Zajęcia odbędą się w sali konferencyjnej szpitala, dzieci nie będą miały żadnego kontaktu z chorymi ani nie będą przebywały w miejscach leczenia dzieci.

5. Całość poprowadzi doświadczona w działaniach edukacyjnych pielęgniarka z pomocą przeszkolonej wolontariuszki.

Akcja MEN „Razem na Święta” udział gr. III

Celem przedsięwzięcia  była pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.