Maleństwa znają już kodeks przedszkolaka

W tym tygodniu w grupie Maleństw rozmawialiśmy o naszej grupie tj. o nas, o zabawkach znajdujących się w naszej sali, o wspólnej zabawie, o dzieleniu się zabawkami. Wiemy jak zachowywać się w toalecie, podczas posiłku, na spacerze czy w ogrodzie przedszkolnym. Wszystkie te zasady zebraliśmy razem, i w ten sposób stworzyliśmy grupowy kodeks, w którym zawarte są zasady obowiązujące w naszej grupie.  Powiesiliśmy je w sali na widocznym miejscu. Teraz już wszystkie dzieci doskonale wiedzą, jak należy zachowywać się w grupie. Poznaliśmy również znaczek naszej grupy, jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu czyli Maleństwami – nasz symbol to Maleństwo- znana wszystkim postać ze Stulilowego Lasu.  Małego kangurka  kolorowaliśmy kredkami. Codziennie również wychodziliśmy do ogrodu bawiąc się na zjeżdżalni,  huśtawkach, a najbardziej podobała nam się jazda naszymi autkami – biedronkami.
Monika Chłapek – wychowawczyni gr. I

kreatywność, magię dzieciństwa, rozwinięcie skrzydeł.