Bezpieczna Wiosna w grupie I

Autorstwa dyrektor dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

W tym tygodniu maleństwa uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz muzycznych. Wybraliśmy się na łąkę by przekonać się, co się tam dzieje, i kto na niej mieszka? Maleństwa rozmawiały także o tym jakie zwierzątka mieszkają na wsi oraz miały okazję wykonać ćwiczenia oddechowe, które polegały na dmuchaniu piórka aby jak najdłużej utrzymało się w powietrzu. W zabawach o tematyce wiosennej, dzieci zamieniły się w żabki, biedronki, bociany, motyle i skowronki.

Proszę nacisnąć czytaj więcej…

Odbyły się także zajęcia TUS (trening umiejętności społecznych), które miały na celu poprawę kontaktów dziecka z otoczeniem, z rówieśnikami oraz utrwalenie zasad panujących w naszej grupie. Również w tym tygodniu odwiedziła nas Pani policjantka, która przypomniała dzieciom jak bezpiecznie się zachować na drodze, jaką pozycję przyjąć gdy zaatakuje nas obce zwierzątko oraz przypomniała jak zachować się w sytuacji gdy zaczepia nas ktoś obcy. Maleństwa miały okazję zobaczyć również jak wygląda strój policjanta oraz wyposażenie. Dzieci miały okazję przekonać się również jak pobierane są odciski palców i każde dziecko miało okazję zobaczyć własne odciski palców. W minionym tygodniu maleństwa rozpoczęły także przygotowania do dnia ziemi i pracując w grupie przygotowały przepiękną pracę plastyczną „kulę ziemską”.

Marta Falińska- wychowawczyni grupy pierwszej i Gabriela Szary – nauczyciel współorganizujący kształcenie. 

Trackback from your site.

Zostaw komentarz

 rada-dzielnicy i

Nasi Partnerzy

    

    

 BIP

error: Content is protected !!