Dary jesieni – Sówki

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

Jesień zagościła już na świecie na dobre. W sadzie  dojrzały owoce i gotowe do zbiorów są też warzywa.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennych zbiorach i o zdrowym odżywianiu; o darach jesieni, które pomagają wzbogacać naszą dietę w naturalne witaminy .

Dowiedzieliśmy się  gdzie rosną wybrane warzywa i owoce, dlaczego warto je jeść.

Poznaliśmy literkę „O, o” .

Wykonaliśmy pracę plastyczną „Kosz z owocami”.

W naszym przedszkolnym ogrodzie bawiliśmy się z panią Marzenką, naszą instruktorką z SCKM, poznając wiele ciekawych zabaw. Ćwiczyliśmy zręczność, refleks, koncentrację, współdziałanie oraz koordynacja wzrokowo-ruchową.

Na zajęciach sportowych w hali Tauron Areny  w czwartek  dominowały zabawy ruchowe z wykorzystaniem szarf.

Korzystając z pięknej pogody dużo przebywaliśmy w naszym przedszkolnym w ogrodzie.

Joanna Rebes

kreatywność, magię dzieciństwa, rozwinięcie skrzydeł.