8 marca, czyli Dzień Kobiet to święto obchodzone jako wyraz szacunku dla płci pięknej. Ma ono radosny charakter, a większość pań uwielbia ten dzień. Z tego też względu nasze przedszkolaki postanowiły w szczególny sposób uczcić to święto. 6 marca odbyła się uroczysta akademia w naszym przedszkolu, przygotowana przez chłopców z grupy IV.   dla wszystkich pań pracujących w przedszkolu oraz swoich koleżanek  z wszystkich grup. Krótki program artystyczny składający się z wierszy piosenek, a także tańca dedykowanego specjalnie dla wszystkich dziewczynek z przedszkola. Trzeba przyznać, iż chłopcy bardzo przejęli się swoimi występami i dumnie wychodzili na środek i recytowali swoje kwestie „dzisiaj dzień piękny uroczysty, taki dzień raz w roku się zdarza, gdy 8 marca z gwarem wiosny wyskoczy z  kartek kalendarza”. Po występie chłopcy wręczyli wszystkim Paniom upominki wcześniej przez nich wykonane.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Monika  Chłapek i  Kinga Paździerkiewicz