GRUPA III Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

W dniu 16 maja, grupa Tygrysków wybrała się z wizytą do Biblioteki Krakowskiej (Filia nr 2) przy ul Krakowskiej 29.  Tam dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapisać się do biblioteki, by korzystać z bogactwa jej księgozbiorów. Potem przypomnieliśmy sobie jak należy obchodzić się z książkami, by długo nam i innym służyły.

W dziale przeznaczonym dla młodych czytelników wysłuchaliśmy krakowskiej legendy O wawelskim smoku , a potem bawiliśmy się w teatrzyk oparty na jej treści. Zabawa była wspaniała, wszyscy świetnie się bawili. Na koniec naszego spotkania wspólnie zrobiliśmy plakat do legendy. To był bardzo pracowicie spędzony czas.

Czytanie to bardzo ważna sprawa:

dostarcza dzieciom nowej wiedzy,

wzorców pięknej polszczyzny,

wzbogaca słownik czynny dziecka o nowe wyrazy,

rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz empatię,

wpływa pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny dzieci,

rozwija zainteresowania czytelnicze.

Zachęcamy zatem wszystkich Rodziców do regularnego czytania dzieciom literatury dziecięcej.

Joanna Rebes

kreatywność, magię dzieciństwa, rozwinięcie skrzydeł.