Muzyka jest dobra na wszystko… co nowego u grupy II?

Autorstwa admin dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

https://youtu.be/68bFDgbuf8I

Podczas minionego tygodnia w grupie drugiej nieustannie grała muzyka…
a właściwie słuchaliśmy jej, poznając i starając się rozróżnić brzmienia instrumentów i ją tworzyliśmy!

Poznaliśmy nieznane nam dotąd instrumenty i dzieliliśmy je na ich rodzaje – strunowe, dęte oraz perkusyjne, dowiedzieliśmy się czym różni się pianino od fortepianu oraz czym gramy na skrzypcach…

ROZPAKOWALIŚMY NOWIUTKI ZESTAW INSTRUMENTÓW, KTÓRE OTRZYMALIŚMY W PREZENCIE OD PANI DYREKTOR, ZA CO SERDECZNIE DZIĘKUJEMYmogliśmy dzięki temu zobaczyć, dotknąć a co najlepsze, rzeczywiście zagrać na trójkątach, tonblokach, tarce muzycznej, bębenkach, marakasach i nie tylko… bo przecież jednym z najpiękniejszych i najlepszych instrumentów jest nasz własny głos! Bardzo dużo zatem śpiewaliśmy, rozśpiewując nasze piękne głosy.

Graliśmy na instrumentach z podziałem na role do piosenki „Orkiestra” tworząc naszą,  grupową orkiestrę. Poznaliśmy legendę o przerwanym hejnale i trębaczu z Wieży Mariackiej odsłuchując przy tym hejnał grany na Wieży Mariackiej na Rynku Głównym w naszym pięknym Krakowie.

Wykonaliśmy także pracę plastyczną pod tytułem “Nasze gitary” ćwicząc przy tym umiejętność posługiwania się nożyczkami, motorykę małą oraz sprawność manualną. Ćwiczyliśmy naszą percepcję słuchową, poszukując źródła różnorodnych dźwięków. Rozpoznawaliśmy nastrój utworów muzyki klasycznej, starając się zidentyfikować je jako smutne, wesołe lub rytmiczne. Poznaliśmy dzięki temu, między innymi, takie utwory muzyki poważnej jak: “Taniec z szablamiArama Chaczaturiana, “Marzenie” Roberta Schumann’a czy “Cztery pory roku. Wiosna” Antonio Vivaldi’ego. 

Próbowaliśmy nawet swoich sił w graniu na BUM BUM RURKACH, co jest niesamowitym wyzwaniem, ale naprawdę cudowną zabawą!

Najwięcej jednak emocji przyniosło nam tworzenie własnych grzechotek z plastikowych butelek oraz ryżu, kasz czy gorczycy! Wspaniale jest stworzyć własnoręcznie coś co, wydaje dźwięk a na dodatek indywidualnie i według własnego pomysłu to ozdobić bibułą, naklejkami, świecidełkami i wstążeczkami! To było niesamowite! 

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na co wtorkowe wyjście do SCKM na warsztaty, zabawy ruchowe, zabawy rozwijające mowę, kolorowanie czy zabawy swobodne! Dzięki pięknej pogodzie, dużo czasu spędziliśmy także w naszym ogromnym, przedszkolnym ogrodzie, gdzie dostrzegliśmy już pierwsze oznaki wiosny!

TEN TYDZIEŃ BYŁ ZATEM PEŁEN MUZYCZNYCH DOŚWIADCZEŃ, ZABAWY, A CO NAJWAŻNIEJSZE UŚMIECHU!

Zobaczcie sami…

Agnieszka Treffon – wychowawczyni grupy II

Trackback from your site.

Zostaw komentarz

 rada-dzielnicy i

Nasi Partnerzy

    

    

 BIP

error: Content is protected !!