Wiosno, ach to Ty!

Zaczęliśmy nowy miesiąc – kolorowy, ciepły i wiosenny czyli Maj. A jak jest maj to bierzemy udział w akcji Rowerowy Maj. W poniedziałek dzieci dostały książeczki, w których codziennie wklejamy naklejki jeśli do przedszkola przyjedziemy na rowerze, hulajnodze czy na rolkach.

W tym tygodniu rozmawialiśmy również o tym, w jakim kraju mieszkamy, jak nazywa się nasze miasto, jak nazywa się stolica naszego kraju i co jest jej symbolem. Wykonaliśmy również prace plastyczną – domek, z figur geometrycznych. W minionym  tygodniu dzieci przedstawiały również  inscenizację muzyczno-ruchową „ Wiosna” w pięknych kolorowych opaskach – żabki, bociany, skowronki, motyle i biedronki. Korzystając z ładnej pogody, bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło również tańców i zabaw z chustą animacyjną które tym razem także odbyły się ogrodzie przedszkolnym.

Monika Chłapek, Marta Falińska– wychowawczynie gr I

kreatywność, magię dzieciństwa, rozwinięcie skrzydeł.