Wycieczka grupy 3 do ZSIŚIM

W poniedziałek, 7 czerwca, grupa 3 miała przyjemność uczestniczyć w ramach Pilotażowego Programu Doskonalenia Zawodowego w warsztatach reklamy w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie.

Na miejscu przywitali nas zarówno nauczyciele, jak i uczniowie kierunku reklamy. Dzieci poznały sposoby składania papieru, sztukę origami, tworzenie brył oraz wykonały samodzielnie, bądź z pomocą uczniów zabawki z papieru.
Poznały kulisy pracy w reklamie, rożne sposoby reklamowania produktów. Czynnie brały udział w produkcji butonów/przypinek- poznając elementy specjalnej maszyny oraz kolejność ruchów, tworząc samodzielnie przypinki z logo szkoły, a następnie z własnymi projektami narysowanymi na przygotowanych okrągłych kartkach.
Dzieci zwiedziły również przepiękny teren wokół szkoły- dwa boiska, na których puszczały zrobione wcześniej samoloty, “zielone szkoły”, w których można było odpocząć w cieniu na ławeczkach w otoczeniu przyrody oraz oczko wodne, z leniwym karpiem, który przespał wizytę dzieci i nie chciał się z nami przywitać 🙂
Ewa Pałasz