Archiwum 28 maja 2024

Tygryski w Muzeum Inżynierii i Techniki

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

28.05.24 wybraliśmy do Muzeum Inżynierii i Techniki (przy ulicy Wawrzyńca 15)  na zajęcia w strefie klocków. Tematem naszego spotkania był kosmos. Najpierw rozmawialiśmy o planetach w układzie słonecznym, o podróżach kosmicznych i naszych wyobrażeniach związanych z kosmosem. Potem przyszła pora na realizację wymyślonego kosmicznego projektu; powstawały pojazdy, stacje kosmiczne – konstrukcje dyktowane wyobraźnią.

A to my podczas pracy.

Jak Maleństwa świętowały Dzień Mamy i Taty

W ostatnim tygodniu maja w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji święta Mamy i Taty. Maleństwa występ dla swoich rodziców miały w środę t.j 29 maja. Przygotowywaliśmy się do niego przez dłuższy czas. A w tym tygodniu rozmawialiśmy co to jest rodzina, kto wchodzi w jej skład. Opowiadaliśmy co lubimy robić z tatą , a co z mamą. Wykonaliśmy również portret mamy mieszanymi technikami. I oczywiście cały czas powtarzaliśmy piosenki, wiersze, tańce. Wreszcie nadszedł ten dzień i wystąpiliśmy przed naszymi kochanymi rodzicami. Poradziliśmy sobie wspaniale, wszystkim się podobało, było dużo braw, radości. A na koniec występu wręczyliśmy swoim rodzicem własnoręcznie wykonane prezenty.

Monika Chłapek, Marta Falińska – wychowawczynie gr I

Jesteśmy przyjaciółmi, świętujemy dzień Mamy i Taty

W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jak być dobrym kolegą i kto może być naszym przyjacielem. Poznaliśmy stroje dzieci z różnych zakątków świata.   Wszyscy uczestniczyliśmy w różnych zabawach integracyjnych. Codziennie zgodnie bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym. Zrobiliśmy pracę plastyczną – motyl wyklejany kolorową bibułą.

Króliczki z wielkim zaangażowaniem występowały na uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Były życzenia, prezenty i całuski dla kochanych Rodziców.
                                                      Wychowawczynie gr. II- Marta Kamińska, Alicja Wąś

kreatywność, magię dzieciństwa, rozwinięcie skrzydeł.