Co nowego u dzieci z grupy 3?

Niestety tegoroczna zima nie jest przepełniona pięknym śnieżnym krajobrazem.. dlatego dzieci z grupy III wraz z wychowankami z grupy IV – postanowiły przenieść swoje wyobrażenia o mroźnej i przepełnionej śniegiem zimy na papierowy krajobraz.

Dzieci same stworzyły koncept pracy i uzupełniły go ścinkami z niebieskiego papieru. Ćwiczenie nie tylko wspomagało ich kreatywność, ale również rozwijało motorykę małą, która bardzo ważna jest  w przygotowaniach do sprawnego posługiwania się narzędziem pisarskim!
Kolejną aktywnością plastyczną, która niezwykle zainteresowała naszych wychowanków było samodzielne stworzenie ptaków, którym w zimie warto pomagać poprzez dokarmianie ich! Pomysłowość dzieci niesamowicie zaskakuje! Ptaki były kolorowe, a złożenie ich zgodnie z instrukcją i sklejenie z kół różnej wielkości nie stanowiły żadnego wyzwania! Doklejenie do stworzonych ptaszków patyków dało możliwość długiej zabawy ( z tego co wiemy, nie tylko w przedszkolu ale również w domu 🙂 )

Dominika Gawlik- wychowawczyni gr.3