Działaj z imPETem- rozpoczęcie programu w gr IV

Dzieci z zerówki rozpoczęły dziś przygodę z programem edukacyjnym “Działaj z imPETem”- jego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów i pomoc w rozumieniu recyklingu.

Dzieci poznały bohaterów programu, wysłuchały i rozmawiały na temat opowiadania o ich przygodach oraz wykonały ćwiczenia mające na celu utrwalenie zasad segregacji śmieci, formy ich wyrzucania oraz ich rolę w codziennym życiu. Po zakończonych zajęciach każde dziecko otrzymało naklejkę z pierwszym bohaterem programu- ImPETem i przykleiło ją na plakacie obok swojego imienia. Grupa przyglądała się dziś również książce “Rozgwiazdo, gdzie jesteś?”, w której nie było tekstu, a opowieść tworzyła się z wypowiedzi dzieci. Książka ćwiczyła spostrzegawczość dzieci poprzez wyszukiwanie bohaterów w oceanie  oraz zobrazowała problem zanieczyszczeń wód i konsekwencji jakie z tego płyną.

Ewa Łabuś