Dzieci z grupy III wypisują recepty na pozytywne myślenie :)

W ramach projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury grupa  trzecia realizowała moduł IV  Misiowe recepty na pozytywne myślenie.

Zaczęliśmy od rozmowy na temat  nastroju i jego przyczyny, podnosząc palec do góry lub opuszczając w dół. Rozmawialiśmy na temat  kto to jest pesymista i optymista i co wybieramy. Planowaliśmy nasz wymarzony dzień w przedszkolu, i stworzyliśmy plan dnia. Rysowaliśmy też pozytywny obrazek  ze smutnej minki. Wybraliśmy się na wycieczkę do krainy optymizmu, dzięki Misiowej opowieści ruchowej. Bawiliśmy  wypowiadając swoje imię i za co siebie lubimy, a potem wymieniliśmy imię dziecka siedzącego obok i podawaliśmy cechę, którą w nim cenimy. Trudno było powiedzieć za co siebie lubimy, łatwiej było wymienić pozytywną cechę kolegi/ koleżanki.  Słuchaliśmy opowiadania żart i na jego podstawie  próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie jaka jest różnica między żartem a kłamstwem. Na koniec wystawialiśmy recepty na pozytywne myślenie, po którą będziemy sięgać gdy będzie nam smutno.

Monika Chłapek – wychowawczyni gr. 3