Dzień Ziemi w grupie 4 / День Землі в групі 4

W piątek 22 kwietnia dzieci z grupy 4 rozmawiały na temat Dnia Ziemi. Poprzez różne ćwiczenia dzieci utrwalały znaczenie ochrony przyrody oraz sposoby dbania o planetę. Poznały niebezpieczeństwa grożące środowisku ze strony człowieka oraz znaczenie jednostki. Z wykorzystaniem piankowej maty starszaki inscenizowały treść wiersza L. Szołdry “Sznurek Jurka”, który podkreślił role “tylko jednego papierka” wyrzuconego w nieodpowiednim miejscu. Grupa utrwaliła zasady segregowania śmieci oraz wykonała pracę plastyczną w ramach projektu “Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną”. Pogoda pozwoliła w tym dniu również na spędzenie czasu w naszym pięknym ogrodzie przedszkolnym i zwrócenie uwagi na codzienną rolę przyrody w naszym życiu.

У п’ятницю, 22 квітня, діти 4 групи розповідали про День Землі. За допомогою різноманітних вправ діти увічнювали важливість збереження природи та способів турботи про планету. Вони дізналися про небезпеку, яка загрожує навколишньому середовищу від людей, та про важливість особистості. Використовуючи поролоновий килимок, люди похилого віку інсценували зміст вірша Л. Шолдри «Sznurek Jurek», де підкреслювалася роль «лише одного папірця», кинутого не в те місце. У рамках проекту «Шляхетно і здорово з мавпочкою Івоною» група записала правила розділення сміття та створила художні роботи. Також погода дозволила нам провести час у нашому прекрасному садку та звернути увагу на щоденну роль природи в нашому житті.

Ewa Łabuś – wychowawczyni grupy 4 /Ewa Łabuś – вихователь 4 групи