Grupa I – Listopadowa aura

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

W czwartym  tygodniu  listopada rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie, o deszczu. Słuchaliśmy dźwięków deszczowej muzyki. Na spacerach obserwowaliśmy niebo, przyglądając się chmurom – ich kolorom, wielkości, kształtom oraz sprawdzaliśmy, skąd wieje wiatr.  Dowiedzieliśmy się również, jak możemy chronić się przed deszczem i co może się stać, gdy zmokniemy.

Tu malujemy deszcz naszymi paluszko-pędzelkami pod przyklejonymi wcześniej chmurkami.

A oto wystawa naszych prac. Prawda, że ładne?

Gdy nastanie deszczowa pora, nie można obejść się bez parasola. Tu co prawda nie pada  jeszcze deszcz, ale sprawdzaliśmy, jak trzyma się parasol, ilu kolegów, koleżanek zmieści się pod nim.

No a jak się już rozpada, to jest wspaniały sposób na nudę – wspólna zabawa w przedszkolnej sali.

Na zajęciach w SCKM też wspaniale bawiliśmy się, poznając nie tylko różne ciekawe zabawy, ale  i sympatycznego misia z piosenki.

Joanna Rebes