Grupa III na zajęciach z Logorytmiki dla malucha w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży

We wtorek pierwszy raz w tym roku szkolnym poszliśmy do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie na zajęcia z serii Logorytmika dla malucha prowadzonych przez Panią Agnieszkę i panią Marzenkę. Panie prowadzą z dziećmi zajęcia w formie zabaw muzyczno-ruchowych i rytmicznych, wzbogaconych o elementy ćwiczeń logopedycznych, których celem jest rozwijanie sprawności aparatu artykulacyjnego i oddechowego. Podczas zajęć rozbudzana jest aktywność słowna dzieci, zaspokajana jest również ich naturalna potrzeba ruchowa. Zajęcia mają na celu rozwój dzieci pod kątem emocjonalnym, intelektualnym, jak i społecznym. Panie wplatają też do zajęć zabawy sensoryczne, podczas których wykorzystują rozmaite faktury, w celu rozwijania i stymulowania zmysłów. Podczas procesu doświadczania poprzez zmysły: dotyku, słuchu, wzroku, węchu i smaku dzieci rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Na ostatnich zajęciach dzieci próbowały znaleźć powietrze, łapiąc je do worka, bawiąc się wstążką. Z niecierpliwością czekamy na następny wtorek i na zajęcia w SCKM.

Monika Chłapek