Jesteśmy bezpieczni – próbna ewakuacja

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i pracowników w naszym przedszkolu w dniu 27.10.br. o godz. 11:00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani Joanna Rebes- jako koordynator ewakuacji.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.  Zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Na umówiony sygnał dźwiękowy zgodnie z Procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w czasie 4 minut. Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwali  Strażacy.

Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci, pracownicy bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuścili budynek.

Joanna Wójcik