KODEKS MAŁEGO EKOLOGA W GRUPIE I

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

Ekologia  to trudne dla najmłodszych słowo,  ale każde dziecko wie, że trzeba po sobie posprzątać.

Zaczynamy więc od rzeczy najprostszych – od przekonania, że po swojej działalności należy zrobić porządek:  odnieść na miejsce zabawki i inne rzeczy,  posprzątać po rysowaniu, wycinaniu.

Dzisiaj  podczas spaceru dzieci z grupy Maluszków dowiedziały się, co trzeba robić, by ochronić od góry śmieci nasze otoczenie,  środowisko przyrodnicze, a przez to planetę, na której żyjemy.

W pobliżu naszego przedszkola odnaleźliśmy specjalne pojemniki na odpady i uczyliśmy się, jak z nich korzystać,  czyli jak segregować śmieci. Przy okazji rozpoznawaliśmy i utrwalaliśmy nazwy kolorów. Wiemy też, że z niektórych odpadów można uzyskać nowe przedmioty.

W przedszkolu na sali mamy specjalne kosze do segregowania śmieci i będziemy dbać o to, by papierki i niepotrzebne, zużyte   rzeczy  trafiały do właściwych pojemników.

O innych działaniach na rzecz ochrony środowiska będą nam przypominały obrazki z Kodeksu Małego Ekologa, o których będziemy rozmawiali, by nauczyć się,  jak żyć w zgodzie z naturą, by długo cieszyć się jej dobrami.

Joanna Rebes