Łąka w maju czyli co nowego u grupy II?

Autorstwa admin dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

Miniony tydzień spędziliśmy na łące! Naprawdę!

Poznaliśmy rośliny które możemy tam spotkać, ale i zwierzątka, które łąkę zamieszkują. Dowiedzieliśmy się także co nieco o kwiatach rosnących na łące. Poznaliśmy stokrotkę, mniszka lekarskiego, niezapominajkę czy koniczynę i wiele wiele innych. Sylabizowaliśmy ich nazwy. Wcielaliśmy się w rolę bocianów, żabek, ślimaków czy kretów i trochę rozmawialiśmy o ich poczynaniach na łące.

Ogrom czasu spędziliśmy na zabawach ruchowych, nawet na takich z rekwizytami jak np. kolorowe chusteczki, z którymi tańczymy do utworu o wiośnie, którego się uczymy.

Nasza praca plastyczna w minionym tygodniu to “Makaronowe motyle“, którą stworzyliśmy ze zwyczajnego makaronu, bibuły i farb… Każdego motylka mogliśmy pomalować flamastrem, zgodnie z naszymi preferencjami. BYLO FANTASTYCZNIE!

Jak co wtorek, odwiedziliśmy także SCKM i spędziliśmy tam miło oraz aktywnie czas z Panią Marzeną na warsztatach ogólnorozwojowych.

Ale to nie wszystko! Wróćmy jeszcze do wcześniejszych dni! W piątek 5.05 odwiedzili nas prawdziwi Strażacy, z prawdziwym wozem strażackim, z prawdziwym sprzętem i strojem strażackim! Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, jak wiele sprzętu mieści wóz!
W taki sposób właśnie obchodziliśmy Dzień Strażaka!

A co jeszcze? W środę odwiedzili nas uczniowie z zaprzyjaźnionej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 22 – wspólnie się pobawiliśmy i wzięliśmy udział w wielu zabawach przez nich zaproponowanych. A większość z nich była po angielsku! Dacie wiarę?

A wszystko widać na załączonym filmiku!

Zobaczcie sami!

mgr Agnieszka Treffon – wychowawczyni grupy II