Majowe zajęcia maluszków … Травень діяльність дітей …

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

Maj to miesiąc bardzo pracowity dla najmłodszej grupy. Wiele działo się w drugim jego tygodniu.

W środę wspólnie z Panią intendentką układaliśmy jadłospis  na jeden z dni nadchodzącego tygodnia, a konkretnie na następną środę, czyli już pojutrze. Rozmawialiśmy o tym, co oznacza zdrowe odżywianie i co smacznego można przyrządzić na nasz środowy obiadek. Wśród zwolenników zupy pomidorowej i rosołu wygrał jednak rosołek, natomiast na drugie danie prawie jednogłośnie wszyscy wybrali naleśniki z owocami. Już nie możemy doczekać się na te pyszności.

Травень – дуже напружений місяць для наймолодшої групи. Багато чого сталося на другому тижні.
У середу разом з інтендантом ми організували меню на один з днів наступного тижня, а конкретно на наступну середу, тобто післязавтра. Ми говорили про те, що означає здорове харчування і що смачно ви можете зробити для нашої вечері в середу. Серед прихильників томатного супу і бульйону, однак, переміг бульйон, тоді як для другої страви практично одноголосно всі обрали млинці з фруктами. Ми вже з нетерпінням чекаємо цих ласощів.

W tym tygodniu rozmawialiśmy o łące i jej mieszkańcach. Oglądaliśmy film edukacyjny o owadach i zwierzętach zamieszkujących ten ekosystem. Poznaliśmy przygodę pewnej gąsienicy, która smuciła się, że jest brzydka i nikomu nie podoba się, a potem zmieniła się w przepięknego motyla. Na zajęciach plastycznych malowaliśmy techniką symetrycznej odbijanki skrzydła dla naszych motylków.

На цьому тижні ми говорили про луг і його мешканців. Ми переглянули навчальне відео про комах і тварин, що населяють цю екосистему. Ми зустріли пригоду гусениці, яка сумувала, що вона потворна і нікому не сподобалася, а потім перетворилася на прекрасного метелика. Під час художніх занять ми малювали технікою симетричні крила крила крила для наших метеликів.

A oto i one        І ось вони тут

W środowe popołudnie odbyły się w naszej grupie zajęcia z ceramiki artystycznej, w czasie których wykonaliśmy z gliny piękne kotki. Po obróbce termicznej w pracowni Pani Dorotki nasze kotki będą gotowe i powrócą, by cieszyć nasze oczy.

У середу вдень в нашій групі були проведені заняття з художньої кераміки, під час яких ми робили з глини красивих кішок. Після термічної обробки в студії місіс Дороті наші кішки будуть готові і повернуться, щоб порадувати наших очей.

Korzystając z pięknej pogody, wiele czasu spędzaliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Скориставшись гарною погодою, ми провели багато часу в нашому дитячому саду.

Joanna Rebes