Maleństwa poznają kosmos

W ostatnim tygodniu lutego Maleństwa poznawały Kosmos. Poznały nazwy planet, dowiedziały się co to jest Układ Słoneczny. Wykonały rakietę z figur geometrycznych. Dmuchaliśmy balon, który potem puszczaliśmy jak rakietę. „Chodziliśmy” po chmurach. Bawiliśmy się „kosmicznym” kamieniem. Dowiedzieliśmy się co to są Ufoludki i czy istnieją naprawdę.

Maleństwa dzielnie uczyły się nowych umiejętności dzięki ciekawym ćwiczenia –  kodowanie na dywanie. Z kolorowych kubeczków układały piramidy i kolorowe wieże. Budowanie zgodnie z instrukcją było nie lada wyzwaniem dla dzieci. Maleństwa poprzez zabawy z kubkami ćwiczyły motorykę małą, koncentrację uwagi i cierpliwość. Nie zabrakło też zabaw muzyczno-ruchowych – Klanza – “Biegną słonie po betonie”, “Cztery nogi krzesło ma” z wykorzystaniem rur izolacyjnych. Rury okazały się bardzo atrakcyjną pomocą dla dzieci we wspólnych zabawach muzycznych, integracyjnych i ruchowych.  W tym tygodniu pogoda była wiosenna więc trochę czasu spędzaliśmy bawiąc się w ogrodzie.

Monika Chłapek. Marta Falińska – wychowawczynie gr I