“Niby inni, a jednak tacy sami” – tematyka realizowana w grupie II

W grupie II, ostatni majowy tydzień, poświęciliśmy tematyce związanej z “Międzynarodowym Dniem Dziecka”. Poznawaliśmy dzieci z różnych stron świata, środowiska, w których żyją, charakterystyczne dla nich zajęcia i zabawy, zwracając jednocześnie uwagę na różnice i podobieństwa.  Podczas zajęć poruszony został temat dzieci z niepełnosprawnością, dzieci różniących się od nas wyglądem, stopniem sprawności fizycznej, czy też brakiem różnych umiejętności.  Zainspirowani wierszem Jadwigi Koczanowskiej “Prawdziwy przyjaciel” spróbowaliśmy określić, jakie cechy powinna mieć osoba, chcąca być naszym przyjacielem. Minione zajęcia miały na celu naukę tolerancji, ukształtowanie w naszych dzieciach poszanowania odmienności innych oraz przypomnienie i utrwalenie zasad właściwego zachowania, zachęcenie do używania zwrotów grzecznościowych i kulturalnego zwracania się do siebie. Korzystając z ładnej pogody, radośnie spędzaliśmy też czas, w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Barbara Gąsiorowska