Ogólnopolski Projekt Edukacyjny  –  „Z kulturą mi do twarzy”

W bieżącym roku szkolnym grupa IV uczestniczyła w projekcie edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz piąty kierunek polityki oświatowej na rok szkolny 2020 / 2021: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych.

Celem projektu było tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.

Po zrealizowaniu zadań projektu dzieci otrzymały dyplomy, a nasze przedszkole certyfikat za aktywny udział.

Agata Adamska