PASOWANIE MALUSZKÓW

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

25 listopada odbyła się bardzo ważna dla maluszków uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. Wszystkie dzieci z naszej grupy  stopniowo od września przygotowywały się do tego święta. Uczyliśmy się wierszyków, piosenek i tego jak powinien  zachowywać się prawdziwy przedszkolak, pomagał nam w tym nasz Kodeks Przedszkolaka.

Potem nadeszła pora na Pasowanie. W odświętnych ubrankach i togach specjalnie przygotowanych z okazji tego ważnego święta wystąpiliśmy wraz z kolegami z najstarszej grupy, prosząc Panią Dyrektor o pasowanie nas na przedszkolaków.

Kiedy już uroczyście przyrzekliśmy, że będziemy zachowywać się godnie jak na przedszkolaka przystało, nastąpiło Pasowanie.

Tu Pani Dyrektor za pomocą magicznej kredki przemienia nas w prawdziwych przedszkolaków Przedszkola 45 .

Potem były dyplomy, książeczki, słodkie cukiereczki i upominek od starszaków – własnoręcznie wykonana przez nich laurka.

Każdy przedszkolak otrzymał też piękną przypinkę przypominającą nam o tym ważnym w życiu każdego przedszkolaka dniu.

Bardzo dziękujemy Rodzicom Emila za ten miły upominek, a Radzie Rodziców za sfinansowanie dyplomów i książeczek na Pasowanie.

To był dzień pełen emocji, niespodzianek i wzruszeń.

Maluszki spisały się na medal .

Joanna Rebes