Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego “Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” realizowanego w grupie III

Dzieci z grupy III  już po raz trzeci brały udział w Projekcie Czytelniczym “Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego celem było rozwijanie i promowanie czytelnictwa w całej Polsce.

Naszym przewodnikiem towarzyszącym w trakcie realizacji  projektu był siedzący w kąciku książki –  Miś Rysio ( imię dla niego wybrały same dzieci!).

Nasz puchaty przyjaciel towarzyszył nam podczas zajęć, zabaw oraz czytania! W  minionym roku projekt składał się z sześciu modułów. W ramach  zadań samodzielnie  stworzyliśmy grę dydaktyczną o POWSTANIU PAŃSTWA POLSKIEGO, a nawet nauczyliśmy się kodować (oj, jak my bardzo lubimy te zabawy! zawsze  chętnie do nich wracamy!).

Stworzyliśmy plan wymarzonego dnia w przedszkolu, wypisywaliśmy
recepty na pozytywne myślenie, wykonaliśmy książkę z naszych rysunków wspartą opisem “Misiowy Bajarz”. Ćwiczyliśmy pod chmurką oraz wykonywaliśmy inne ciekawe zajęcia.

Oczywiście przez cały rok czytaliśmy książki, opowiadania i przede wszystkim rozwijaliśmy swoje
zainteresowania literaturą dziecięcą!

Na zakończenie projektu otrzymaliśmy Certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia !

Warto pamiętać, że… zakończenie tegorocznej edycji projektu to  nie koniec naszej przygody z Małym Misiem –  spotkamy się z nim po wakacjach!

Monika Chłapek wychowawczyni grupy III
Koordynator projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.