Poznaję, doświadczam, wybieram…- wędrówka po świecie zawodów

Szanowni Państwo!

Nasze Przedszkole znajduje się w gronie wybranych, wyróżnionych przedszkoli, które będą brać udział w pilotażowym programie z zakresu wspierania doradztwa zawodowego w przedszkolach pt. “Poznaję, doświadczam, wybieram… – wędrówka po świecie zawodów”.

Pilotażowy program będzie się odbywał od maja 2021 do lipca 2021 r.

W jego skład wchodzą 4 filary działań:

1. Szkolenia dla nauczycieli.

2. Warsztaty dla dzieci we współpracy z krakowskimi szkołami branżowymi i technicznymi.

3. Konkurs dla dzieci wraz z rodzicem/opiekunem prawnym.

4. Materiały dydaktyczne.

Na bieżąco będę Państwa informować o aktualnościach.

Na początek poniżej podaję linki do szkół ponadpodstawowych, które zgłosiły chęć takiej współpracy.

Co prawda przedszkolaki mają jeszcze czas na wybór szkoły i zawodu, ale jak dobrze wiemy “wszystko zaczyna się w przedszkolu” więc warto mieć takie informacje w pigułce:) może już teraz przydadzą się starszemu rodzeństwu:)

Gorąco zachęcam do śledzenia zakładki KIERUNEK PRZYSZŁOŚCI na stronie Portalu Edukacyjnego

Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów. Wystartował pilotażowy program doradztwa zawodowego w przedszkolach

Z poważaniem,