Przyjście wiosny – grupa II

Autorstwa dyrektor dnia . Zamieszczony w Bez kategorii, Wydarzenia

W ciągu tego pierwszego wiosennego tygodnia dzieci w II grupie poznawały cechy nowej pory roku, obserwując je podczas spaceru, pobytu w ogrodzie, słuchając  wierszy i opowiadań. Rozpoznawały zwiastuny wiosny na ilustracjach zapamiętując wyrazy do czytania całościowego, które później samodzielnie układały pod obrazkami, określały ilość sylab. Obserwowały wiosenne kwiaty, poznawały ich nazwy i tworzyły piękne prace plastyczne na ich temat, łącząc różne materiały przeznaczone niekoniecznie do aktywności artystycznej. W zadaniach  matematycznych pomogły jaskółki siedzące na drutach. Dzieci mogły je liczyć w aspekcie kardynalnym i porządkowym, porównywać ilość, łączyć w pary, rozwiązywać zagadki liczbowe. Czas umilały piosenki o wiośnie, a tę o „Zielonej wiośnie” już  wszyscy mogą samodzielnie zaśpiewać.

Agata Adamska