Sport to zdrowie – Grupa Tygrysków

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

W pierwszym tygodniu kwietnia poznawaliśmy różne dyscypliny sportowe, sprzęt, który potrzebny jest do ich uprawiania.

Dowiedzieliśmy się co trzeba robić by być zdrowym, jaki sposób wypoczywania jest najbardziej korzystny dla naszego organizmu. Poznaliśmy historię zajączka, który dzięki mamie i kolegom zmienił się z leniuszka i piecuszka w zdrowego, wysportowanego zajączka – wspaniałego biegacza, który wygrał bieg z przeszkodami.

Potem namalowaliśmy ilustrację do bajki o Szarusiu.

A to wystawa naszych prac.

Korzystając z pięknej pogody, dużo przebywaliśmy w przedszkolnym ogrodzie, bawiąc się z wykorzystaniem urządzeń ogrodowych i piłek.

Wiemy, że ruch na świeżym powietrzu, aktywny wypoczynek jest potrzebny dla dobrego samopoczucia i zdrowia.

A tu wykonujemy różne ćwiczenia, bierzemy udział w zabawach ruchowych w sali,

świetnie się bawiąc i poznając własne możliwości.

Podczas zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych doskonaliliśmy: liczenie , stosowanie liczebników porządkowych, orientację przestrzenną. Rozwiązywaliśmy różne zagadki i zadania logiczne.

Joanna Rebes