Świeć i wspieraj! czyli Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w grupie III

W dniu dzisiejszym wspieraliśmy całą społecznością przedszkolną akcję “Zaświeć na niebiesko”, która związana jest z Światowym Dniem Świadomości Autyzmu obchodzonym dnia 2 kwietnia.

Pamiętajmy!

Rozumiejąc, wspierając i akceptując – budujemy wrażliwość społeczną oraz podnosimy świadomość dzieci na temat otaczającego świata

i przede wszystkim zwracamy uwagę na  problemy, potrzeby i funkcjonowanie osób dotkniętych autyzmem (i nie tylko).

Zajęcia rozpoczęły się pogadanką połączoną z prezentacją rysunków, która pomogła wychowankom przybliżyć sylwetkę osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ale także ukształtować wobec nich postawę szacunku, tolerancji i akceptacji. Jednym z zadań na dziś było również  stworzenie pięknych, tematycznych plakatów poprzez wypełnienie szablonu farbami metodą stemplowania. Praca w grupach pokazała dzieciom jak ważna jest komunikacja, współpraca i wzajemny szacunek.. bo przecież wspólnie można zrobić więcej!