Taneczny tydzień Maleństw!

Pierwszy kwietniowy tydzień był pełen muzyki, pląsów oraz tańca. Maleństwa poznały tańce do muzyki współczesnej oraz klasycznej, takie jak: “Vivat Polska”, czy “Kuckucks Polka”. Z kolei taniec z kolorowymi chustami do melodii “Alleluja” sprawił Dzieciom wiele radości i uśmiechu.

Maleństwa doskonaliły umiejętność ilustrowania ruchów do poznanej muzyki folkowo-popowej. Podczas zajęć muzyczno-ruchowych „Dużo ruchu dla dzieciaków – przedszkolaków”, dzieci rozwijały wrażliwość, zdolności rytmiczne, muzyczne i taneczne. Kształtowaliśmy sprawność manualną oraz motorykę małą poprzez wykonywanie pracy plastycznej pt. „Kwiaty malowane widelcem”. Aura na zewnątrz pozwoliła nam także na skorzystanie z uroków zabaw na świeżym powietrzu – w ogrodzie przedszkolnym.
Marta Falińska – wychowawczyni grupy I