Udział dzieci z grupy trzeciej w ogólnopolskim programie edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków Klub Mleczaka

W tym roku szkolnym grupa III bierze udział w Ogólnopolskim programie Klub Mleczaka, jest to program skierowany do przedszkolaków, aby wyrobić e dzieciach nawyków higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów a także spożywanie odpowiednich pokarmów,  by wytwarzać i utrwalać u nich nawyk higieny jamy ustnej. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, dowiedzieliśmy się jaka jest zawartość cukru w niektórych produktach, który ząbek jest zdrowy, co należy jeść aby nasze ząbki były zdrowe nie psuły się. Na koniec dzieci wycinały i naklejały produkty, które pomagają ząbkom i nie tylko im.

Monika Chłapek