Uroczysta Akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez dzieci z grupy III

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też w środę 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez dzieci z grupy 3.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych gości, a następnie dzieci zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny –11 listopada Dnia Niepodległości.

Dziewczynki zatańczyły pięknie do piosenki Co to jest niepodległość?. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

W ustach kolejnego pokolenia uroczyście zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne. Recytatorskie i wokalne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Na zakończenie akademii wszystkie dzieci dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, o godzinie 11.11, biorąc udział w Akcji Szkoła do hymnu.

Monika Chłapek, Dominika Gawlik- wychowawczynie gr. 3