Walentynki w grupie pierwszej i trzeciej

Dzisiaj tj. 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki, w tym roku grupa pierwsza obchodziła je razem z grupą trzecią. Zaczęliśmy świętowanie tego dnia od rozmowy na temat zwyczaju walentynkowego, historii, tradycji obchodzenia dnia św. Walentego – patrona zakochanych, próbowaliśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań – co to jest miłość? Kogo kochamy? Komu i w jaki sposób okazujemy miłość?

Następnie dzieci miały do wykonania kilka walentynkowych zadań- musiały znaleźć drugą połówkę serca, ułożyć puzzle walentynkowe, wykonać kilka poleceń do piosenki walentynkowej, odgadnąć zagadki z bohaterami bajek kto kogo kocha? Kto kogo lubi? oraz zabawa integracyjna walentynkowe pary. Później maluszki wykonały walentynkową prace plastyczną, która wisi na szatni. Pani Dyrektor zorganizowała dla całej społeczności przedszkola Kubusiową Pocztę Walentynkową, dzięki której  dzieci rozdawały sobie Walentynki które wcześniej przygotowały. Na koniec dzieci zrobiły sobie zdjęcia w Walentynkowej fotobudce.

mgr Monika Chłapek – wychowawczyni gr. I