Założenie hodowli warzyw w kąciku przyrody przez grupę trzecią

W marcu wszyscy czekamy na przyjście wiosny, aby w sali robiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo w tym tygodniu dzieci z grupy III założyły hodowlę warzyw. Wsypywały ziemię do doniczek i samodzielnie siały sałatę, pietruszkę, rzodkiewkę, marchewkę, ogórki. Zakładając hodowlę dzieci poznały sposoby siania i sadzenia niektórych roślin oraz jakie warunki są potrzebne roślinom do życia –  sprawdzały, aby nie posadzić je zbyt gęsto, gdyż nie będą mogły swobodnie się rozwijać, wiedzą także, że należy sprawdzać wilgotność ziemi w doniczkach i w razie potrzeby podlewać roślinki.

Nasz „Kącik przyrody” to jakby małe laboratorium, miejsce do wykonywania przyrodniczych doświadczeń, które sprawiają dzieciom ogromną radość, a hodowle nowalijek wzbogacą wiosenny jadłospis.

Monika Chłapek – wychowawczyni gr. 3