Maluszki poznają jesień

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

Świat kolorami zaczyna się mienić, nadeszła pora jesieni. Tematyka tego tygodnia poświęcona była nadejściu nowej pory roku. Na spacerach  w pobliżu przedszkola oglądaliśmy drzewa, krzewy – ich owoce i  liście, obserwowaliśmy niebo i ptaki. Naszymi pomocnikami podczas spacerów byli wąż Syczek i kolorowa gąsienica – pomagali nam maszerować w parach i nie oddalać się od grupy.

Niedaleko naszego przedszkola zauważyliśmy krzaczek, na którym lubią siadywać motylki. W dni ciepłe i słoneczne bywa ich tam całkiem sporo.

W pierwszy dzień jesieni oglądaliśmy bajkę o darach, które jesień rozdaje zwierzętom i ludziom. Potem segregowaliśmy nazbierane wspólnie z rodzicami dary natury i układaliśmy je  w naszym  kąciku przyrody. A ponieważ zza chmur wyszło słoneczko, wybraliśmy się na prawdziwy jesienny spacer.

Joanna Rebes