OBCHODY DNIA PRZEDSZKOLAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polski, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka ma nawet swój hymn, a tego dnia we wszystkich placówkach przygotowuje się mnóstwo atrakcji dla dzieci. W naszym przedszkolu z tej okazji odbył się koncert muzyczno-edukacyjny, online, pod hasłem “Jestem sobie przedszkolaczek”. Dzieci bawiły się wraz z prowadzącą, gościnie wystąpiła ulubienica dzieci, bohaterka książeczek dla dzieci KICIA KOCIA, która  razem z dziećmi bawiła się, tańczyła, śpiewała piosenki. Dzieci fantastycznie radziły sobie ze wszystkimi zadaniami, umiały odpowiedzieć na każde pytanie. Znają kodeks przedszkolaka, znają numer 112 i wiedzą kiedy na niego należy dzwonić, wiedzą jak i gdzie przechodzi się przez jezdnię, oraz to, że w samochodzie jeździmy na foteliku z zapiętymi pasami, rozpoznały bez trudu instrumenty muzyczne, śpiewały piosenki, tańczyły. To było niezapomniane wydarzenie, dzieci długo będą wspominać ten ciekawy koncert.

opracowała  Monika Chłapek