Urodziny Kubusia Puchatka

22 października, w naszym przedszkolu, obchodziliśmy  urodziny naszego patrona – Kubusia Puchatka. Dzieci przyszły do przedszkola w tym dniu w strojach mieszkańców Stumilowego lasu i z niecierpliwością czekały cały ranek na spotkanie z Misiem.  Zabawa urodzinowa odbyła się w naszej jadalni. Były zagadki dotyczące przyjaciół ze Stumilowego Lasu,   Kubusiowe memory, czyli dopasowywanie do postaci z bajki charakterystycznych dla nich przedmiotów. Dzieci musiały też w rękawiczce pozbierać wykałaczki. Starsze dzieci malowały w sztafecie portret Kubusia. Była też zabawa z wylizywaniem miodu z talerza bez użycia rąk.

Wszystkie zadania dzieci wykonały wzorowo, ponieważ nasze przedszkolaki doskonale znają przyjaciół Kubusia, z czego Miś bardzo się cieszył.

Zmęczony zabawą Kubuś zasnął a dzieci  podawały sobie dzwoneczek, w taki sposób, aby nie zadzwonił i nie obudził Kubusia. Na koniec uroczystości był oczywiście tort, odśpiewanie sto lat dla solenizanta. Podarowały Misiowi  jego portrety, które  namalowały. A Kubuś poczęstował dzieci cukierkami, które miał  dla nich przygotowane w wielkim glinianym garnku. To była wspaniała i niezapomniana zabawa. Czekamy na kolejne urodzinki za rok.

Opracowały:  Monika Chłapek, Dominika Gawlik