CZYM ZAJMOWAŁY SIĘ DZIECI Z GRUPY II W OSTATNIM TYGODNIU STYCZNIA

Autorstwa Joanna Rebes dnia . Zamieszczony w Wydarzenia

       W tym czasie gdy nasze Panie przygotowywały dekoracje na scenę z okazji dnia Babci i Dziadka, wszystkie dzieci miały też sporo pracy. Gdy laurki dla zaproszonych gości były gotowe, zabraliśmy się za malowanie portretów naszych babć i dziadków. Najpierw kredkami woskowymi rysowaliśmy postacie, a potem farbami akwarelowymi malowaliśmy tło.

   

     

A oto wystawa naszych prac …

Cały czas oczywiście utrwalaliśmy nasz repertuar na występ, by poprzez piosenki i wierszyki okazać babciom i dziadziusiom jak bardzo ich kochamy.

 

W tym tygodniu rozmawialiśmy też o tym,  jak można pomagać zwierzętom podczas zimy,  gdzie i czym je dokarmiać. Poznaliśmy jak wygląda stołówka dla leśnych zwierząt (paśnik) i ptaków (karmnik). Oglądnęliśmy film edukacyjny O wróbelku. Wiemy jak wygląda, co lubi jeść, gdzie ma swoje schronienie i dlaczego  jest coraz mniej wróbelków w naszym otoczeniu. Słuchaliśmy  dalszych przygód wróbelka Elemelka i jego przyjaciół z książki Hanny Łochockiej O wróbelku Elemelku. Wykonaliśmy również puzzle z pokolorowanych przez nas sylwet tych sympatycznych szaro-burych  ptaszków.

   

 

   

A to nasz  kącik Wróbelka Elemelka.

W czasie zabaw  związanych z omawianą tematyką:  doskonaliliśmy umiejętność liczenia, opowiadania,

ćwiczyliśmy refleks i koordynację wzrokowo-ruchową.

Joanna Rebes

Trackback from your site.

Zostaw komentarz

 rada-dzielnicy i

Nasi Partnerzy

    

    

 BIP

error: Content is protected !!