Dzieci z grupy II obserwowały słoneczne przebudzenie

Na początku  tygodnia grupa II witała wiosnę i żegnała zimę. Dzieci przyniosły piękne Marzanny, zrobione z rodzicami z drewnianych łyżek, z którymi poszły na spacer w poszukiwaniu Wiosny. A w sali dzieci tańczyły wraz z Marzannami wiosenny taniec, wesoło bawiły się wspólnie witając wiosnę, robiąc sobie wzajemnie wiosenny masażyk. Malowały  panią Wiosnę idącą przez świat, a za nią wszystko co się zieleni. Szukały oznak wiosny – kwitnące drzewa i krzewy, pierwsze kwiaty wiosenne, przylot ptaków, słonko cieplej grzeje.  Każde dziecko zrobiło sobie słoneczko wiosenne, wycinając kółka i trójkąty a potem składając z nich słoneczko. Dzieci mają nadzieję, że Wiosna się już na dobre obudziła i zostanie z nami.

Monika  Chłapek