DZIEŃ DRZEWA

Wokół nas coraz mniej miejsca dla drzew, a ich rola w środowisku, w którym żyjemy  jest nie do przecenienia. Chcąc przybliżyć znaczenie drzew naszym przedszkolakom, w tym roku po raz pierwszy obchodzimy  8 października „Dzień Drzewa”.  Tego dnia dzieci ze wszystkich grup poznawały podczas prezentacji drzewa, ich budowę, gatunki, nazwy,  miejsca gdzie rosną, etapy rozwoju, owoce, niezwykłe okazy drzew i wiele jeszcze wiadomości.

Swoją wiedzę i umiejętności przedszkolaki młodsze i starszaki  mogli wykorzystać we wspólnych zabawach i konkursach. Było więc układanie obrazków różnych drzew z części, ubieranie drzewa w różnych porach roku, szukanie takich samych liści, zbieranie i segregowanie owoców do koszyków, zabawy z sylabami i z ruchem. Zadania i konkursy mogłyby trwać jeszcze i jeszcze…, ale czas nam minął zbyt szybko.

Z pewnością jednak wiemy więcej,  także to co by było gdyby…

Gdyby lasu nie było,
gdyby go wyrąbano,
kto by szumiał wieczorem
piosenki wam na dobranoc?

Wiecie, co by się stało,
gdyby lasy wycięto?
Zabrano by mieszkania